Spuštění elektronického zápisu 1. 4. 2021

Zápisy do mateřských škol pro školní rok 2021/22 proběhnou v řádném termínu 4. a 5. května 2021 — v těchto dnech mohou rodiče doručit žádost o přijetí do mateřské školy (Pokud to epidemická situace dovolí, preferujeme doručení osobně. Případně datovou schránkou nebo e-mailem s elektronickým podpisem).

Letos poprvé budete mít možnost si žádosti o přijetí do mateřských škol MČ Praha 3 předvyplnit přes jednotný elektronický systém, který bude otevřený v průběhu dubna, vytisknout a donést k lékaři pro potvrzení. Aplikace “Zápisy do MŠ” bude spuštěna 8.března. Naleznete ji na https://zapisdoms-praha3.praha.eu/ nebo na stránkách jednotlivých MŠ nebo stránkách MČ Prahy 3 pod tímto logem.

Zápis do MŠ 2021 - logo

Výhodou je, že žádosti do všech MŠ Prahy 3 připravíte na jednom místě a po podání přihlášky můžete sledovat její průběžný stav. Pokud se hlásíte pro jistotu na více mš, uvidíte, jak si kde vaše přihlášky vedou. Aplikace je praktická a transparentní, šetří čas rodičům i mateřským školám.

Pokud rodiče nemají možnost přihlášku vyplnit on-line nebo vytisknout, mohou se dohodnout s mateřskou školou nebo s odborem školství Prahy 3 na osobním vyzvednutí. Jak konkrétně se bude v letošním roce postupovat, upřesní vyhláška MŠMT, aktuální opatření proti šíření pandemie a jednotlivé školy.

ablony, MAP