Časový rámec dne

7.00 Začátek provozní doby

7.00 – 8.15

Doba pro příchod dětí do mateřské školy a předání dětí učitelkám k předškolnímu vzdělávání, děti již přítomné v mateřské škole vykonávají volné spontánní zájmové aktivity, volné činnosti, řízené činnosti dětí zaměřené především na hru, individuální rozhovory dětmi
8.15 Začátek povinného předškolního vzdělávání
7.45 – 8.00  Evidence docházky (omluvy dětí do 8h – telefonicky nebo SMS)

8.15 – 8.45

8.45 – 9.15

Pohybové aktivity (ranní kruh, ranní cvičení + pohybové hry), osobní hygiena, dopolední svačina

Ježci a Broučci

9.15 –  10.00  Řízené činnosti a aktivity zaměřené na výchovu a vzdělávání dětí, na jejich citový, rozumový a tělesný rozvoj, prováděné podle školního vzdělávacího programu a v souladu se zaměřením jednotlivých tříd.  Práce s dětmi se SVP. Osobní hygiena, příprava na pobyt dětí venku.

10.00 – 12.00

Pobyt dětí venku, při kterém probíhají řízené činnosti a aktivity zaměřené na výchovu a vzdělávání dětí, na jejich citový rozumový a tělesný rozvoj, prováděné podle školního vzdělávacího programu a v souladu se zaměřením jednotlivých tříd s důrazem na pohybové aktivity, seznamování s přírodou, s přírodními jevy a s okolním světem (v případě nepříznivého počasí pokračují řízené činnosti a aktivity zaměřené na výchovu a vzdělávání dětí ve třídách mateřské školy)

11.30 – 12.00

12.00 – 12.30

Oběd a osobní hygiena dětí . Četba nebo poslech pohádky či relaxační hudba. Odchod dětí domů po obědě.

12.15 Konec povinného předškolního vzdělávání

12.00 – 12.30

12.30 – 13.00

Vyzvedávání dětí po obědě – Veverky, Sluníčka

Vyzvedávání dětí po obědě – Ježci, Broučci

12.30 – 14.00 Spánek a odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku, předškolní děti – předškolní příprava, klidové hry v ložnici

14.00 – 14.15

14.15 – 14.30

Odpolední svačina, osobní hygiena

Ježci a Broučci

14.30 – 17.00 Volné činnosti a aktivity dětí řízené učitelkami zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity až do odchodu dětí z MŠ, v případě pěkného počasí mohou probíhat na zahradě a terase mateřské školy.
17.00 Konec provozní doby

Stanovený základní časový rámec může být pozměněn dle věku dětí a v případě, že to vyplývá ze ŠVP a v případě výletů, exkurzí, divadelních a filmových představení pro děti, besídek, dětských dnů a podobných akcí. Je flexibilní a přizpůsobuje se věku dětí.