První dny v mateřské škole

img14 Týká se dětí, které poprvé přicházejí do naší mateřské školy a nemají žádnou zkušenost být samostatně bez rodičů:

Adaptační a zkušební doba je umožněna individuálně a s ohledem na možnosti rodičů a zvláštnosti konkrétního dítěte.
Průběh adaptace:
1.den v MŠ za účasti rodičů – přivítání, vzájemné seznámení – maximálně 2 hod. od 8 hodin do 10 hodin.

2. den v MŠ bez rodičů – od 8 hodin do 10 hodin
V další dny postupné prodlužování pobytu dětí v mateřské škole po vzájemné dohodě rodičů a paní učitelek.

Co budu potřebovat do mateřské školy

* přezůvky, nejlépe bačkory, pantofle a crocsy jsou nevhodné

* náhradní spodní prádlo, ponožky, tričko (i starší děti se mohou polít)

* pohodlné oblečení do třídy  (tričko, tepláky, holčičky popř. sukýnku na gumu)- malujeme, cvičíme, zpíváme, hrajeme si na koberci, stolujeme, sami se svlékáme a oblékáme při použití toalety atd.

* oblečení pro pobyt venku – je vhodné mít náhradní oblečení a obutí, hlavně na školní zahradu, kterou využíváme k pobytu venku, na sport, do pískoviště (takový, který si dítě může ušpinit, cítí se v něm dobře a nemusí si dělat starosti, nedávejte dětem do školky značkové drahé věci, vše podepište) v každém ročním období. V letním období je důležitá pokrývka hlavy

* pyžamo

*  kartáček na zuby, zubní pastu