Informace pro rodiče po návratu ze zahraničí

Podle podmínek platných k dnešnímu dni (23. 8. 2021) jsou osoby (zákonní zástupci) povinny  informovat školy o cestách do zahraničí dětí v posledních 14 dnech. Tato povinnost byla stanovena v Ochranném opatření – omezení překročení státní hranice České republiky, s účinností od 23. 8. 2021 do odvolání).

Děti jsou povinné absolvovat PCR nebo ATG test podle stanovených pravidel rozlišených podle rizikovosti dané země (např. u zemí s extrémním rizikem je nutné PCR test absolvovat mezi 5.-14. dnem po návratu, do předložení negativního výsledku testu je nutná samoizolace). Do doby předložení negativního testu škola neumožní osobní přítomnost dítěte/žáka. Povinnost předložit výsledek testu se nevztahuje na očkované nebo ty, kteří prodělali onemocnění COVID.

Dětem do 6 let věku po návratu do ČR ze země s velmi vysokým rizikem nákazy 7 dní a při návratu ze zemí s extrémním rizikem nákazy 10 dní nesmí být umožněn přístup do školy.