23.9.2021

Naše projekty

Mezigenerační setkávání

Mezigenerační setkání – od června 2017 zapojena do projektu neziskové organizace Mezi námi, o. p. s, která podporuje pravidelná setkávání lidí všech generací tak, aby sobě našli cestu, aby si rozuměli a společně objevovali, jak zajímavé jsou jejich světy.

Od roku 2018 jsme hrdými držiteli značky Mezigeneračně.

Program povídej – děti z MŠ Na Vrcholu pravidelně navštěvují DPS Habrová.

Program přečti aneb čtecí babičky  – Čtecí babičky pravidelně jednou týdně docházejí do školky předčítat dětem pohádku před odpoledním odpočinkem. Momentálně do MŠ Na Vrcholu dochází číst tři čtecí babičky.

Bioodpad není odpad

Projekt „Bioodpad není odpad“ je dlouhodobým projektem na 5 školách v Praze. Zapojuje a učí děti/žáky třídit biomateriál, kompostovat a využívat výsledný kompost pro pěstování ve čtverečkových zahrádkách.

Cílem projektu je názorně si ukázat, jak funguje přirozený cyklus živin v přírodě a z kompostéru udělat místo aktivního poznání. Protože v kompostéru žije nejen spoustu zajímavých živočichů, kteří se na procesu kompostovaní podílejí a dají se pozorovat, na vlastní oči můžeme vidět přeměnu větví, trávy a listí na organickou hmotu, která je základem našeho života.

Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se zaměřuje na nejmladší generaci – na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy svých schopností a mohly se v pozdějším životě dále rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně tak jako rozvoj řeči, myšlení či poznání. V projektu Se Sokolem do života se děti učí vnímat pohyb jako přirozenost a součást jejich života a to díky kladné motivaci, při které je všemi aktivitami provází postavičky zvířátek.

Letokruh, o.p.s.

Posláním Letokruhu je smysluplně zapojit seniory do dobrovolnických a dalších aktivit v jejich okolí. Podporovat jejich sebevědomí a chuť do života. Od školního roku 2019/2020 dochází do MŠ Na Vrcholu a Buková seniorská dobrovolnice.

Projekt Záhony pro školky cílí především na pětileté a šestileté děti, ale i mladší tříleté a čtyřleté děti se pozorováním záhonu na školní zahradě a dění kolem něj mnohému naučí. Kromě založení záhonu a péčí o něj je součástí projektu didaktický program.

Cenným průvodcem činnostmi dětí na záhoně je Sešit malého zahradníka, interaktivní omalovánky vydané k projektu, které děti provází všemi záhonkovými událostmi a zůstanou každému jako zápisník i na později.

ablony, MAP
Tyto webové stránky používají cookies

Využíváme soubory cookies k analýze návštěvnosti webových stránek. Tyto cookies nám pomáhají měřit aktivitu na webu sledováním návštěvnosti. Tyto informace neidentifikují návštěvníky webu. Cookies nejsou dále ukládány.

Přijímám